loading

Kilka słów o finansowaniu samochodów

Nie dla każdego z Państwa mogą być jasne oraz znane wszystkie formy finansowania samochodów. W Polsce mamy do czynienia z 4 formami: samochód za gotówkę, na kredyt, w Leasing lub pod długoterminowy wynajem (full service leasing).

Gotówka

Najbardziej znana forma płatności. Klient dysponujący stosowną sumą w gotówce, kupuje samochód na własność. W ten sposób nie wiąże się w żaden sposób z salonem samochodowym, na dłuższy czas, niż sama transakcja zakupu.

Korzyści

 • Minimum formalności
 • Samochód w 100% przechodzi na własność Klienta

 

Leasing

Najpopularniejsza forma finansowania samochodu na terenie Unii Europejskiej. Polska z każdym rokiem zaczyna coraz szybciej dościgać swoich zachodnich sąsiadów. Umowa leasingowa opiera się na wynajęciu samochodu. Korzystają z niej głównie duże, ale i również niewielkie przedsiębiorstwa.

Korzyści

 • W budżecie zostają pieniądze, które można zainwestować w innym celu
 • Rata leasingowa może być wliczona jako koszt firmy, dzięki temu podatek zostaje obniżony
 • Podczas zawieranej transakcji, nie jest sprawdzana zdolność kredytowa
 • Po 5 latach wynajmowania samochodu, można go odkupić za często bardzo atrakcyjną kwotę

Kredyty

Jest to druga z kolei forma finansowania samochodu, pod względem popularności, która unika konieczności płacenia za pojazd gotówką. Najbardziej opłacalne są kredyty w tych samych instytucjach finansowych, co kupowana marka samochodu. Przykładowo interesując się zakupem Opla, warto wziąć pod uwagę Opel kredyt.

Korzyści

 • Brak konieczności zamrażania całej gotówki, to daje możliwość podjęcia równolegle innych inwestycji
 • Klient staje się właścicielem samochodu, dlatego korzystając z ubezpieczenia, działa już na korzyść swoich przyszłych zniżek
 • Na rynku bankowym dostępne są atrakcyjne oferty, dzięki czemu nie ma problemu ze znalezieniem dogodnych dla siebie warunków kredytowania (możliwe ubezpieczenia, dogodne raty, wakacje kredytowe itp.)

Full Service Leasing

Wynajem długoterminowy nie jest jeszcze tak popularny jak leasing. Jednak bardzo duże przedsiębiorstwa zdecydowanie chętniej korzystają z wynajmu długoterminowego, niż zwykłego leasingu. Ta forma finansowania wyróżnia się przede wszystkim większym zakresem usług ze strony firmy wynajmującej auta.

Korzyści

 • Identyczne korzyści, jak w przypadku leasingu
 • Klient nie musi martwić się kosztami związanymi z serwisowaniem pojazdu, a także problemem związanym z wykupieniem samochodu

 


Nasze autoryzowane salony Opla posiadają dwie najpopularniejsze formy finansowania samochodów:

Leasing

 • Program finansowania i użytkowania samochodów koncernu General Motors. Oferta kierowana dla jednoosobowych działalności gospodarczych, średnich i dużych firm, a także osób wykonujących wolny zawód.

 • Masterlease jest dynamicznie rozwijającą się firmą leasingową specjalizującą się w finansowaniu środków transportu w sferze B2B; System umożliwiający skuteczne obniżenie kosztów utrzymywania floty samochodowej w swojej firmie. Gwarancja ceny oraz wysokiej jakości stanu technicznego pojazdu.

Program finansowania i użytkowania samochodów koncernu General Motors.

Program finansowania i użytkowania samochodów koncernu General Motors.

Masterlease

Masterlease jest dynamicznie rozwijającą się firmą leasingową specjalizującą się w finansowaniu środków transportu w sferze B2B


Kredyty

 • Europejski Fundusz Leasingowy Dzięki tej ofercie, Klient ma możliwość dopasowania ilości rat wraz z wyborem oprocentowania stałego lub zmiennego do swoich możliwości z finansowych.

 • Getin Bank SA Kredyt szyty na miarę potrzeb. Atrakcyjne oprocentowanie, dogodny czas spłaty – to wszystko pozwala na natychmiastową radość korzystania z wymarzonego samochodu.

Europejski Fundusz Leasingowy

Europejski Fundusz Leasingowy

Getin Bank SA

Getin Bank SA

Osoby zainteresowane szczegółami oferty serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi salonami.

Finansowanie samochodów Poznań. Oferta leasingu Opel oraz kredyt Opel. Zapraszamy do naszego salonu do zapoznania się ze szczegółami. Leasing Poznań zaprasza.